Darmowa dostawa od 249,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nie taki święty...

2023-12-01
Nie taki święty...

Wiemy doskonale jak cudowny i magiczny jest czas Świąt Bożego Narodzenia. Wiemy też jak potrafi być w tym okresie nerwowo i w biegu. Jakby cały świat skupiał się właśnie na końcu grudnia, co niejednego z nas przyprawia o ból głowy.

Rodzice często planują ten okres z dużym wyprzedzeniem, aby uniknąć niepotrzebnego stresu, który często towarzyszy kupowaniu prezentów dla swoich pociech. Nic bardziej niepotrzebnego w święta jak sfrustrowany rodzic czy opiekun. 

Jak znaleźć prezent idealny? Czy taki w ogóle istnieje? Czy można połączyć w podarku zabawę i edukację; zachwyt i walory poznawcze?

Nie ma co się łudzić – tyle pomysłów na prezent ile dzieci. Zabawka, która pasuje do każdego wieku, charakteru i upodobań? – absolutnie taka nie istnieje.

Pamiętajmy jednak by obdarowany chłopiec lub dziewczynka, nastolatek lub nastolatka wiedzieli, że prezent był przemyślany (nawet jeśli nie był „w punkt”), a Mikołajowi zależało na sprawieniu uśmiechu radości.  

3 zasady dobrego prezentu:         

  • Wybieraj to co lubi obdarowywana osoba (a nie ty sam)        
  • Pamiętaj o oryginalności       
  • Stawiaj na jakość (a nie na ilość)

I dodatkowo – opakowanie! Nie ma dobrego prezentu bez dobrego opakowania.  

Wybieraj to co lubi obdarowywana osoba

Poświęć chwilę i zastanów się czym interesuje się dziecko, któremu chcesz podarować prezent. Być może widziałeś książkę, którą ostatnio przeglądało albo zwróciłeś uwagę na bajkę, która przykuła jego wzrok i ciekawość. Na zdjęciu przesłanym przez rodziców wypatrzyłeś na koszulce bohatera zabawek i…masz już trop!:)

Najbezpieczniej skupić się na całej tematyce np. kosmos i wszystko co się z nim kojarzy. Mamy tutaj całe gwiazdozbiory możliwości od rakiet, łazików, układów słonecznych i astronautów po teleskopy i lunety.  

Tor kosmiczny baza na Marsie, projektor gwiazd 95030070  

Wielozadaniowa edukacyjna rakieta Classic World CW4121

 

Drewniane pojazdy kosmiczne, zabawka konstrukcyjna Tender Leaf Toys TL8342

Kolejnym ciekawym tematem są pojazdy i tutaj też można rozróżnić fanów i fanki pojazdów uprzywilejowanych, maszyn budowlanych, pociągów, statków czy samolotów. Znajomość takiej tematyki względem konkretnego dziecka to idealny punkt wyjścia do poszukiwań.    

Drewniana kolejka / pociąg na trybach stacja załadunkowa z dźwigiem Small Foot 11494