Darmowa dostawa od 249,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

W zgodzie z rozwojem

2021-12-07
W zgodzie z rozwojem

W rozwoju dzieci jest więcej niewiadomych niż pewników. Dowiaduje się o tym każdy nowo upieczony rodzic, gdy mierzy się po raz pierwszy z rodzicielstwem. Momentami droga potrafi być naprawdę wyboista, a pytań i wątpliwości coraz więcej  dlatego warto szukać map i drogowskazów.  

Pierwsze zabawki to nie lada wyzwanie dla rodzica, który z gąszczu produktów próbuje wyłowić te najbardziej wartościowe i warte uwagi. Wiedząc jak ważne są pierwsze miesiące i lata dla późniejszego rozwoju potomka, inwestujemy nasz czas, zaangażowanie i pragniemy wybrać zabawki dopasowane do etapu rozwoju i potrzeb maleńkiego człowieka.  

Ze wsparciem przychodzi marka K’s Kids z Trójkątem Umiejętności. To niezwykle przydatne dla rodziców i terapeutów narzędzie, stworzone przez specjalistów K’s Kids, wyjaśnia w przejrzysty sposób jakie korzyści czerpie dziecko, bawiąc się daną zabawką. Trójkąt Umiejętności K’s Kids pokazuje trzy sfery rozwoju. Następnie każda sfera jest podzielona na trzy grupy umiejętności. Zobaczcie sami:  

  • rozwój fizyczny

        zmysły

        motoryka mała

        motoryka duża  

  • rozwój poznawczy

        umiejętności logiczne

        umiejętności artystyczne

        umiejętności językowe  

  • rozwój społeczny

        emocje

        komunikowanie się

        poczucie własnej wartości    

 

Trójkąt Umiejętności znajduje się na każdym opakowaniu zabawek K’s Kids. Niektóre z nich są zaprojektowane do rozwoju niewielu sfer. Inne przeciwnie. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb młodego człowieka.

Nasz typ to Pluszowa Rybka Flippo! Kochają ją zarówno dzieci jak i dorośli. Piękne kolory, pokaźny rozmiar (Flippo to nie tyle rybka co ryba) i sensoryczne materiały to przepis na niezwykłą zabawę. W zależności od wieku, zabawa nabiera innego wymiaru.

 

 

Etap 1 (6-18m)

Cel: Przytulanie - budowanie poczucia bezpieczeństwa.

Metoda: Rybka jest miękka i delikatna w dotyku. Przytulanie uczy dziecko miłości, opieki nad innymi i buduje poczucie bezpieczeństwa.

 

Cel: Stymulacja zmysłów - dotykanie i odczuwanie różnych tekstur.

Metoda: Pluszowa rybka stworzona jest z różnego rodzaju materiałów. Zachęć dziecko do dotykania i odczuwania różnych faktur materiałów.

 

Cel: Ćwiczenie motoryki małej - przewracanie zakładek.

Metoda: Zachęć dziecko do przewracania zakładek w kształcie łusek.

Cel: Rozwijanie samoświadomości - obserwowanie własnego odbicia w lustrze.

Metoda: Zachęć dziecko do obserwowania i rozpoznawania własnego odbicia w lustrze. To ćwiczenie rozwija poczucie własnej wartości.